Depilacja laserowa jest stosunkowo nową metodą usuwania nadmiernego owłosienia. Powoli wypiera ona tradycyjne metody takie jak wosk, kremy depilujące czy depilatory, gdyż charakteryzuje się wysoką skutecznością – włosy są usuwane na stałe. Do zabiegów tego typu stosowany jest zazwyczaj laser diodowy LightSheer, w którego wyposażone jest wiele gabinetów kosmetycznych w Polsce.
Zabiegom depilacji laserowej może się poddać praktycznie każdy, mimo to poprzedzone są one konsultacją lekarską, podczas której określany jest typ skóry w celu zaplanowania odpowiedniej liczby zabiegów. Jest ona zależna także od partii ciała i rodzaju włosów. Zwykle przeprowadzane jest od 4 do 7 zabiegów, co spowodowane jest cyklicznością wzrastania włosów – przy pierwszym zabiegu usuwa się od 40% do 60%. W kolejnych latach zalecane jest przeprowadzanie tzw. zabiegu przypominającego.
Istnieją pewne przeciwwskazania w stosowaniu tej metody. Działaniu lasera nie powinna poddawać się kobieta w ciąży, osoby ze świeżą opalenizną oraz łuszczycą. Na kilka tygodni przed zabiegiem należy zaprzestać wizyt w solarium, stosowania samoopalaczy, kremów z retinolem, peelingów, depilacji woskiem, pęsetą czy też depilatorem, a także niektórych preparatów ziołowych i antybiotyków.
Depilacja laserowa nie jest groźna dla zdrowia ani nie powoduje uszkodzeń skóry. Możliwe są jednak drobne podrażnienia i zaczerwienienia ustępujące po kilku dniach od zabiegu. Usuwanie owłosienia laserem nie jest bolesne, szczególnie ze względu na szafirową głowicę chłodzącą w laserze LightSheer. W przypadku osób wyjątkowo wrażliwych można zastosować specjalną maść znieczulającą.
There are no comments