Ameryka Południowa określana również Nowym Światem, posiada ogromne tereny roślinności nienaruszonej przez człowieka. Z tej racji jest to obszar uznawany za nieskażony na ziemi. Medycyna naturalna wykorzystuje te potężne zasoby. Dzięki tym sprzyjającym warunkom, rosnące tam rośliny wykazują niespotykane właściwości lecznicze i dlatego mają zastosowanie w leczeniu najcięższych chorób.
Są to najmłodsze na ziemi tereny pod względem ukształtowania tektonicznego i dlatego nieustannie czynne, co ma wpływ na ogromną zawartość cennych minerałów i pierwiastków, co ma przełożenie na moc roślin peruwiańskich używanych i uznanych przez medycynę naturalną. Fitoterapeuci na całym świecie z powodzeniem stosują rośliny amazońskie do walki z najcięższymi chorobami, nawet uznawanymi przez medycynę akademicką za nieuleczalne.
Na podstawie zdobytej wiedzy ojciec Szeliga opracował kuracje ziołowe zawierające w swoim składzie kilka ziół. Powstała w ten sposób swoista metodologia – która mówi, że podstawą jest oczyszczenie organizmu z toksyn. Działanie kuracji daje niezawodne rezultaty, nieznane medycynie farmaceutycznej – wyleczenie nawet z takich chorób, które obecnie uznaje się za nieuleczalne. Zioła peruwiańskie doskonale radzą sobie również z przewlekłymi schorzeniami takimi jak:
- nadciśnienie,
- wysoki cholesterol,
- reumatyzm,
- zaparcia,
- problemy z prostatą.
Zioła peruwiańskie zaczęły być stosowane przy leczeniu wielu ciężkich i przewlekłych schorzeń, nawet w leczeniu nowotworów. Największy badacz roślinności amazońskiej ojciec Szeliga z powodzeniem stosował takie zioła jak manayupa, flor de arena, hercampuri w celu oczyszczenia organizmu, wilca cora, tahuari, graviola w celu wzmocnienia układu odpornościowego czy maca w celu uzupełnienia w niezbędne witaminy i minerały. Okazało się, że zastosowanie tych roślin przez ziołolecznictwo daje niesamowicie pozytywne efekty .
Medycyna farmakologiczna zaczyna powoli zwalniać miejsca medycynie niekonwencjonalnej. Być może przyczynią się do tego również odkrycia i dokonania Polaków m.in. naszego rodaka, misjonarza z Peru. ojca Edmunda Szeligi, który poznał sekrety medycyny tradycyjnej amazońskich Indian. Zapewne przyczyni się to do naszego lepszego zdrowia .
Comments are closed.