Zdrowie i Uroda

Darmowe artykuły do przedruku

Zdrowie intymne pod kontrolą

Zdrowie intymne kobiety jest bardzo ważną kwestią. Bo choć infekcje intymne mogą być problemem wstydliwym, nie można zaniedbywać tych problemów. Jest to ważne z oczywistych względów – chodzi mianowicie o przyszłe potomstwo kobiety.

Bardzo wiele infekcji, na które cierpią kobiety jest bezobjawowe lub ignorowane. Długotrwały stan zapalny może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych w tym do bezpłodności. Objawami, które zawsze powinny wzbudzić niepokój kobiety jest między innymi pieczenie pochwy. Czasem w takich przypadkach wystarczy odpowiedni płyn do higieny intymnej (jak na przykład plive fem żel). Podobnie zaniepokoić nas powinny takie objawy jak suchość pochwy czy upławy, które mogą świadczyć o grzybicy.

Drożdżyca pochwy jest bardzo częstą chorobą wywołaną przez grzyb z rodziny candida. Kobieta może zarazić się nim niemal wszędzie. Jeżeli zażywa antybiotyki jest jeszcze bardziej narażona na tego typu infekcje. Przy antybiotykoterapii środowisko w pochwie zmienia się, stając się bardziej przyjazne dla grzybów. O ile stosunkowo łatwo jest wyleczyć grzybicę pochwy, nie należy bagatelizować jej żadnych objawów. Przewlekłe schorzenie tego typu również jest bardzo niebezpieczne. Szczególnie ciąża infekcje zagrażają zdrowiu kobiety i jej dziecka. W czasie ciąży, gdy poziomu hormonów stale się zmieniają i są różne niż w czasie normalnych cykli owulacji, zagrożenie infekcjami rośnie. Dlatego tez w tym specyficznym okresie kobieta powinna szczególną uwagę zwrócić na kwestię higieny intymnej. Chodzi również o używanie specjalnych środków do tego przeznaczonych. Posiadają one odpowiednie PH i służą środowisku pochwy.

Panie, które prowadzą bardzo aktywny tryb życia i spotykają się z kilkoma partnerami, lub często ich zmieniają powinny wykonywać testy na obecność wirusów i chorób takich jak chlamydioza. Nieleczone zarażenie chlamydią prowadzi do trwałej bezpłodności. Profilaktyka i badania ważne są tu szczególnie – choroba ta zazwyczaj przebiega bowiem bezobjawowo.

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *