Suplementy diety dostępne są bez recepty w każdej aptece, przez co wielu ludzi zażywa ich bardzo duże ilości. Tabletki i kapsułki takie można zakupić prawie na każdą dolegliwość od kataru po problemy z układem moczowym, wspomagające serce i poprawiające pamięć i koncentrację, od wyboru do koloru.
Jednak są sytuacje gdy bezkarne przyjmowanie kolorowych tabletek jest szczególnie niewskazane jest to ciąża, poważne choroby serca, wątroby, nerek, nadciśnienie oraz leczenie małych dzieci. W tych przypadkach konsultacja lekarza jest wymagana nawet przy braniu witamin, ponieważ w składzie takiego suplementu może być składnik, który koliduje ze składnikiem leku który aktualnie się przyjmuje. Szczególnie należy uważać w przypadku przyjmowania suplementów i leków w czasie ciąży.
Kobieta w ciąży musi przyjmować wiele suplementów diety. Szczególnie są to witaminy specjalne dla kobiet ciężarnych, różnią się one od normalnych większą zawartością żelaza, magnezu, wapnia oraz posiadają w swoim składzie dodatek imbiru w celu zminimalizowania mdłości. Oprócz witamin przyjmują leki na receptę np. luteinę, która pomaga w utrzymaniu ciąży. Czasem gdy pojawiają się komplikacje lekarz może zapisać specjalistyczne leki, które np. zapobiegają skurczom macicy, a tym samym chronią dziecko przed przedwczesnym porodem i wcześniactwem.
Kobieta w ciąży przed przyjęciem jakiegokolwiek leku powinna bezwzględnie zasięgnąć porady u lekarza prowadzącego ciążę.
Suplementacja jest bardzo ważna, przynajmniej w moim przypadku byłam, miałam dość duży problem ponieważ przez ponad 3 miesiące strasznie wymiotowałam w ciąży i mój organizm miał nie dobór pewnych witamin, dlatego zaczęłam stosować suplement diety ladeeVit, który pozwalał mi utrzymywać wyniki w normie
Nie możemy jednak polegać na samych suplementach, suplementacje łączymy z odpowiednia dietą wtedy na pewno przyniesie to korzyści i dla nas i dla naszego maluszka