Wiadomo, że miód ma niezwykłe właściwości. Jak żaden inny składnik spożywczy potrafi leczyć, zapobiegać i odmładzać, a także służyć jako przyprawa dodawana do potraw słonych, słodkich, kwaśnych. Stosowany powszechnie w wielu restauracjach, barach, pubach i prawie we wszystkich domach w Polsce. Skupmy się jednak na jednym z najbardziej spektakularnych gatunków – miodu lipowego.
Jest to rodzaj miodu, który powstaje jak wiadomo dzięki pszczołom, które zbierają nektar z drzew lipy i dostarczają go do ula, gdzie dzieje się już cała magia, z której powstaje ten złoty nektar. Miód lipowy jest chyba najbardziej znany i powszechny, rzadko kto wie natomiast o jego wyjątkowych właściwościach. Zawiera on bowiem w sobie ekstrakty, enzymy, olejki eteryczne i wiele innych niezwykle pozytywnie wpływających na organizm człowieka składników.
Dzięki niemu możemy nie tylko wyleczyć zwykłe przeziębienie, objawy grypy czy ból gardła, ale również możemy zapobiegać chorobom na tle nerwowym (nie tylko w początkowej fazie rozwoju choroby, ale również w jej zaawansowanym stadium jako łagodzenie objawów), przy wszelkich rodzajach chorób górnych dróg oddechowych (poprawia również barwę głosu – szczególnie stosowane przez zawodowych piosenkarzy i śpiewaków operowych), jest składnikiem niezbędnym w diecie osób zmagających się z cukrzycą typu drugiego jako zamiennik cukru w czystej postaci, zwalcza otyłość – poprawia podstawową przemianę materii dzięki czemu nie tylko można pozbyć się zbędnych kilogramów, ale również usprawnić problemy dolnego odcinka jelita grubego.
Miód lipowy stosowany jest również w roli głównego składnika maseczek odmładzających, ujędrniających, nawilżających, a także peelingów wygładzająco-oczyszczających. Oprócz tych właściwości działa jeszcze rozgrzewająco i kojąco podczas różnych chorób takich jak zapalenie oskrzeli, choroby zatok czy kaszel. Jest niezastąpiony podczas rekonwalescencji po chorobie. W stanach długotrwałego osłabienia działa jak żaden inny naturalny środek. Dodaje energii i życia każdemu człowiekowi.
Więcej informacji o miodzie lipowym na stronie autora http://www.tomekmiodek.pl/miod-lipowy.html
There are no comments